10.8 C
Скопје

Tag : хајнц

Вести Економија

Луфтханза се спаси, Берлин најголем сопственик

Слободен печат
Акционерите на Луфтханза на вонреден генерален собир го одобрија пакетот државна помош вреден 9 милијарди евра. Претходно Европската комисија одобри план за државна субвенција на...