4 C
Скопје

Tag : гудисон парк

Спорт Фудбал

Култниот „Гудисон“ оди во историја, Евертон доби дозвола да гради нов стадион

Слободен печат
Градските власти во Ливерпул дадоа зелено светло за изградба на новиот стадион на Евертон која ќе изнесува 500 милиони евра. Новиот стадион на Евертон ќе...
Спорт Фудбал

Артета: Ова не е доволно добро, ниту прифатливо за клуб како Арсенал!

Слободен печат
Менаџерот на Арсенал, Микел Артета беше разочаран по поразот од Евертон, „топчиите“ загубија на „Гудисон парк“ со 2:1 во 14. коло од Премиер лигата. Лондонскиот...
Спорт Фудбал

Кин пет години на „Гудисон Парк“ (ФОТО)

Слободен печат
Кин (19), италијанскиот напаѓач како еден од најталентирани европски фудбалери, доаѓа во тимот на Евертон летово после новите играчи од средниот ред Андре Гомеш, Фабиан...
Спорт Фудбал

„Гудисон парк“ по 127 години заминува во историја (ВИДЕО)

Слободен печат
Англискиот премиерлигаш Евертон одлучи по 127 години настапи да го урне легендарниот стадион „Гудисон парк“ и да игради нов ултра модерен стадион. Евертон денеска го...