• гтц

Уапсен малолетник за тешка кражба во продавница во ГТЦ

Синоќа околу 21.00 часот од полициски службеници од Единицата за интерветна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода малолетник од Скопје поради тоа што претходно во продавница во ГТЦ сторил кривично дело „тешка кражба на дрзок начин”. Од страна на полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар во координација со Јавен обвинител бил …

Уапсен малолетник за тешка кражба во продавница во ГТЦ Read More »