Tag : гроб

Вести Свет Слајдер

По два века отворен гробот на Исус: Погледнете како тоа изгледаше! (ВИДЕО)

Маријана Митровска
За прв пат во последните два века, научниците го отворија местото за кое христијаните веруваат дека е гробот на Исус Христос во црквата на Светиот...
Вести Македонија Слајдер

Штипјанец на гробот на синот поставил камера за да открие кој ги краде цвеќињата (ВИДЕО)

Слободен печат
Ожалостен штипјанец на гробот на својот син поставил камера за да види кој во претходните 4 години на болката му додава нова болка, пренесе штипската...
Вести Свет

СЕ ОТВАРА ГРОБНИЦАТА ПО 85 ГОДИНИ: Дали Џон Дилинџер успеал да ги измами сите?

Слободен печат
Властите на американската сојузна држава Индијана одобрија ексхумација на познатиот гангстер Џон Дилинџер, која ја бараше неговото семејство сомневјаќи се дека Дилинџер бил погребан во...
Вести Свет

НОВО ОТКРИТИЕ: „Љубовниците од Модена“ не се тоа што сме мислеле досега

Слободен печат
Новите откритија ќе доведат и до нови сознанија за погребните церемонии во минатото...
Вести Регион

Мистериозен гроб се појавил по повлекување на езеро во Република Српска: На него стои презиме и бројот 1913 (ФОТО)

Слободен печат
Кога од Гацко ќе се упатите преку Билеќ, кон Требиње и Херцег Нови, одеднаш ќе здогледате непрегледана водена површина – Билечкото езеро. Се наоѓа на...
Вести Регион

СТРАШНО: Гроб среде троатоар, дознајте во која улица се наоѓа (ФОТО)

Слободен печат
Гроб стар неколку векови е бетониран во тротоар, изграден неодамна во една од улиците во косовскиот град Петрово, во Општина Штиме. Гробот останал на среде...