Tag : грло

Вести Економија

Се зголемува субвенцијата за задржано женско јагне

Слободен печат
Од досегашните 700 сега државата дава финансиска поддршка во висина од 1500 денари за секое задржано женско јагне, со што вкупната субвенција доколку се вкалкулира...
Здравје Магазин

Храна што ги засилува болките во грлото

Слободен печат
Доколку подолг временски период ве мачат болки во грлото или имате болни крајници, овој ваш здравствен проблем можете да го решите со тоа што одредено...
Здравје Магазин

Како сами да ги ублажите тегобите на болно грло и зарипнатост

Слободен Печат
Сезонски вирусни инфекции се најчест предизвикувач на воспаление на грлото, кое е проследено со болка, пецкање и иритација при голтање и зарипнатост. Меѓутоа, болката во...
Здравје Магазин

Имате болки во грлото? Пробајте чај од жалфија

Слободен печат
Сѐ што е природно е најдобро по здравјето. Многу луѓе одлучуваат да пробаат природни алтернативи кои ќе им го подобрат здравјето. Има многу билки во...
Здравје Магазин

Чај со лук и нане – Народен лек против настинка и воспалено грло (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Две совршени намирници ќе ја олеснат вашата борба со вирусите и бактериите и ќе спречат развој на болести. Лукот има силни антибактериски и антивоспалителни својства,...
Еспресо Здравје

Ве измачува болка во грлото? Ова е најбрзото решение за вас!

Слободен печат
Во овој период од годината кога временската прогноза се менува повеќе пати на дневно ниво ретко кој може да се пофали дека не го мачи...