Tag : градски превоз

Вести Скопје

ДЗСИ нема ингеренции да контролира дали се почитува алгоритамот и бројот на патници во градскиот превоз

Слободен печат
На новинарско прашање за тоа дали се спроведуваат контроли во градскиот превоз каде не се почитува посебниот протокол, директорката на ДЗСИ Ирина Сотирова-Бухова, како и...
Вести Македонија

По 14 години во Штип се воведува автобуски градски превоз

Слободен печат
Штип по 14 години ќе воведе општински автобуски превоз. На денешната седница на Советот на Општинатa која се одржа по електронски пат, градоначалникот на Штип,...
Вести Скопје Слајдер

Јавниот превоз од понеделник ќе се одвива непрекинато од 5 до 19 часот

Слободен печат
Од понеделник, 18 мај, се укинува двосменскиот режим на сообраќај во јавниот превоз и автобусите ќе сообраќаат непрекинато од 5 до 19 часот. Автобусите на...
Вести Регион

Мајките со деца до четири години ќе добијат бесплатни билети за градски сообраќај во Истанбул

Слободен печат
Мајките на мали деца во Истанбул ќе имаат право да добијат бесплатни билети за користење на градскиот транспорт. Тоа го соопшти денеска градоначалникот на Истанбул,...
Вести Економија

Зголемен бројот на патници во градскиот, помалку се користат меѓуградскиот и меѓународниот превоз

Слободен печат
Бројот на превезените патници во градскиот превоз во третиот квартал годинава во однос на тој квартал лани бележи зголемување за 5,7 отсто, во приградскиот превоз...
Забава Магазин

ХИТ ВИДЕО од белградскиот градски превоз: Почна да се соблекува, а потоа заигра во розева сукња! (ВИДЕО)

Слободен печат
Белграѓани често присуствуваат на различни ситуации во градскиот превоз, а неодамна патниците на линијата 17 гледале несекојдневен настап! Имено еден маж во автобус во еден...
Вести Македонија

Прилеп прв со еколошки и поевтин градски превоз

Прилеп, прв во земјава доби еколошки и поевтин градски превоз. Со 60 милиона денари од локалниот буџет, градот набави четири нови автобуски за градскиот превоз...
Вести Ви Препорачуваме Скопје Слободна ТВ

„Слободен печат“ во автобусите на ЈСП: Надвор топло, внатре ПЕКОЛ (ФОТО+ВИДЕО)

Алек Стојковски
Жештините во Скопје се сè поголеми, температурите достигнуваат и до 40 степени, а сепак во многу од автобусите на ЈСП Скопје и речиси кај сите...