• готвиме со маја

ВИДЕО | Готвиме со Маја: Домашен путер од кикирики

Домашен путер од кикирики – 2 чаши несолени и непечени кикирики – 2 лажици мед – Прстофат сол 1. Кикириките се потпекуваат малку а потоа се мелат во блендер со медот и малку сол се додека не се направи путер 2. Путерот се складира во тегла Гранола со путер од кикирики и кокос – 3 …

ВИДЕО | Готвиме со Маја: Домашен путер од кикирики Read More »