Tag : готови

Магазин Храна

Пита-пица од готови кори: Брз и штедлив рецепт за вашата вечера!

Слободен печат
Не се досадувајте во изолација, подгответе вкусна вечера за вашето семејство! Состојки: 10 тенки готови кори, 150 грама сирење, 100 гр рендан паризер, 100 мл...
Еспресо Храна

Запечени њоки со грашок готови за половина час: Кремасто уживање во вкусови! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Њоките подготвени на овој начин се вистинско задоволство за вашите сетила… Состојки: – 400 грама њоки – 2 лажици путер – 100 грама шунка –...
Еспресо Храна

Брзо, лесно и освежувачки: Вкусни летни такоси готови за 20 минути (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ви претставуваме рецепт за лесен летен оброк чија подготовка нема да ви одземе многу време, подгответе ги овие такоси. Еве што се ви е потребно...
Еспресо Храна

Потребни ви се 4 состојки и само 10 минути и вашите Баунти чоколадца се готови

Слободен печат
Познатиот добар вкус во кој ќе уживаат сите љубители на комбинацијата од кокос и чоколадо Потребни состојки: 200 мл кондензирано млеко (или слатка павлака) 150...
Еспресо Храна

Лесни и превкусни: Триаголници со компири и сирење

Слободен печат
Направете ги овие лесни тријаголници од готови кори, кои се совршени и за појадок или за вечера. Потребни состојки – 500гр готови кори – 150...