16 C
Скопје

Tag : горан иванишевиќ

Останатo Спорт

Иванишевиќ: Сампрас ми го уништи животот, не можев да спијам поради него

Слободен печат
Поранешниот хрватски тенисер нема дилеми, негов најтежок противник во кариерата му е Пит Сампрас. – Ми го уништи животот, ми ги уништи соништата. Поради него...
Останатo Спорт

Иванишевиќ: Често е под притисок, но Ѓоковиќ е институција со рекорди!

Слободен печат
Тренерот на најдобриот тенисер на светот, Горан Иванишевиќ, во неодамнешно интервју зборуваше за тоа како српскиот ас е „машина за победи“. Поранешниот светски рекет број...
Останатo Спорт

Тешка животна приказна на Лучиќ-Барони: Татко и ја тепаше, а Иванишевиќ и го спаси животот

Слободен печат
Хрватската тенисерка Мирјана Лучиќ-Барони ја отвори душата зборувајќи за најтешкиот период од својот живот притоа откривајќи дека животот и го спаси актуелниот тренер на Новак...
Останатo Спорт

„Западните медиуми не го сакаат Ѓоковиќ бидејки доаѓа од Балканот“

Слободен печат
Откако започна пандемијата на коронавирусот, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, преживеа вистински „медиумски масакр“ во западните медиуми поради неговото однесување и ставови на, но...
Останатo Спорт

Иванишевиќ ги нападна критичарите на Новак: Многу добро знам какви болки имаше Ѓоковиќ

Слободен печат
Еден од двајцата тренери на Новак Ѓоковиќ, емотивно ја доживеа деветтата титула српскиот тенисер на Австралија Опен, посебно откако беше цел на критики дека ја...
Останатo Спорт

Надал нема никакви шанси во финалето, Ѓоковиќ е како „робот“!

Слободен печат
Тренерот на најдобриот светски тенисер, Горан Иванишевиќ, знае како ќе заврши финалето в недела на грен слем турнирот „Ролан Гарос“. Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ му „влезе“ во главата на Надал, Шпанецот нема шанси во евентуалното финале

Слободен печат
Иванишевиќ не е дел од тимот на Ѓоковиќ на Ролан Гарос, со српскиот тенисер е вториот тренер Маријан Вајда, но смета дека дисквалификацијата на УС...
Останатo Спорт

Иванишевиќ: Време е за најчудните турнири на Синсинати и „УС Опен“!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ стигна во Њујорк каде српскиот ас го очекуваат два турнири во краток временски период. Најдобриот тенисер на светот прво ќе учествува на Синсинати...
Останатo Спорт

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Слободен печат
Поранешниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ објави дека се опорави од коронавирусот. Моментно тренер на најдобриот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, денеска на социјалните мрежи ја информираше...
Останатo Спорт

Кирјос повторно го пецна Ѓоковиќ: Лидерите водат 2:0

Слободен печат
Не требаше долго време да помине за Ник Кирјос да ја искористи можноста да го „поткачи“ Новак Ѓоковиќ кој кого редовно фрла отровни стрели. Овој...