• горан иванишевиќ

Мекинро: Иванишевиќ на теренот беше полуд од мене

Горан Иванишевиќ денеска и официјално стана член на тениската Куќа на славните во Њупорт. Честа да го внесе актуелниот тренер на Новак Ѓоковиќ ја имаше легендарниот американски тенисер Џон Мекинро кој беше идол на Иванишевиќ. – Го сакам Горан Иванишевиќ и неизмерно сум возбуден што можам да воведам во Куќата на славните некој за кого …

Мекинро: Иванишевиќ на теренот беше полуд од мене Read More »