6.8 C
Скопје

Tag : Голомразица

Вести Македонија Слајдер

АМСМ: Сообраќајот по претежно суви коловози, наместа е можна појава на голомразица

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Поради ниските температури, наместа е можна појава на голомразица. Автомото Сојузот на Македонија (АМСМ) препорачува...
Вести Македонија

Голомразица на патиштата во гевгелиско, интервенирано со сол и песок

МИА Агенција
Невообичаените ниски температури во гевгелиско и врнежите од снег на повисоките планински места во општината,кои предизвикаа голомразица на локалните патишта,ги натераа екипите на ЈПКД „Комуналец”...