16 C
Скопје

Tag : голема награда на шпанија

Останатo Спорт

Милер е херојот на „Дукати“, катастрофа на Квартараро!

Слободен печат
Возачот на „Дукати“, Џек Милер триумфираше на денешната трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Шпанија. Австралиецот во Херез дојде до првата победа...
Останатo Спорт

Хамилтон најдобар во квалификациите на „Каталуња“

Слободен печат
Британецот во борбата за пол позиција (негова 92 во кариерата) го победи тимскиот колега Валтери Ботас…Луис Хамилтон, возачот на Мерцедес ќе стартува како првопласиран на...