• геополитика

Бугарскиот Парламент го одби предлогот на БСП – нема да се купуваат руски вакцини против ковид -19

По два часа расправа околу геополитиката и дали руската вакцина „Спутник V” е најдобра или не, бугарскиот Парламент денеска не го одобри предлогот на опозициската Бугарската социјалистичка партија (БСП) за купување руски вакцини, јави дописникот на МИА од Софија . Националното собрание, место тоа, и нареди на бугарската Влада „да ги преземе сите неопходни активности …

Бугарскиот Парламент го одби предлогот на БСП – нема да се купуваат руски вакцини против ковид -19 Read More »