Tag : гентјана рочи

Спорт Фудбал

Најдобрите македонски фудбалерки без Андонова и Рочи против Франција

Слободен печат
Македонската женска А репрезентација на 22. септември ја пречекува Франција на Националната арена „Тодор Проески“ во натпревар од квалификациите за Европското првенство. За нашата женска...
Спорт Фудбал

Конечно триумф за фудбалерките во квалификациите

Слободен печат
Женскиот национален тим конечно по пауза од осум години, се израдува на триумф на официјален квалификациски натпревар. Избраничките на селекторот Кирил Изов со 4:1 го...