• гаши

Гаши: Со Али Ахмети имаме заеднички интерес, не сакаме да се коцкаме со иднината на државата

Шефот на Алтернатива, Африм Гаши во интервју за КосоваПрес вели дека во неговата партија не сакаат да се коцкаат со интеграцијата на земјата во Европската унија. „Со нашето влегување во Владата овие дилеми се расчистија, имаме ново мнозинство со 64 пратеници и државата гледа кон 2022 година во обид да ги реши овие енергетски и …

Гаши: Со Али Ахмети имаме заеднички интерес, не сакаме да се коцкаме со иднината на државата Read More »