-7 C
Скопје

Tag : гамалеја

Вести Ви Препорачуваме Свет

ИНФОГРАФИК | Сите анти-ковид вакцини што се влезени во „финале“ на едно место: Од што се направени, колку ќе чинат и нивната ефикасност

Слободен печат
Најголемата надеж во време кога секојдневно се губат човечки животи и кога здравствените системи се фрлени на колена, секако е вакцината која треба да стави...
Вести Свет Слајдер

Русија регистрираше и сува вакцина против коронавирусот

Слободен печат
„Министерството за здравство издаде регистрација за вакцината ‘Гам-КОВИД-Вак-Лио’, развиена од Научно истражувачкиот центар за епидемиологија и микробиологија ‘Гамалеја’ на Министерството за здравство на Русија, која...