Tag : галакси

Магазин Технологија

Моќен уред со напредни карактеристики: Samsung го претстави Galaxy Note10 (ВИДЕО)

Слободен печат
Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung го претстави својот најнов премиум паметен телефон Galaxy Note10. Извршниот директор на Samsung Ди Џеј Кох ги поздрави присутните на настанот...
Хроника

Удрил 78-годишна жена на Партизанска и избегал

Слободен печат
На 03.08.2019 во 10,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ патничко моторно возило „Форд галакси“ со бугарски национални ознаки удрило...