9 C
Скопје

Удрил 78-годишна жена на Партизанска и избегал

На 03.08.2019 во 10,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ патничко моторно возило „Форд галакси“ со бугарски национални ознаки удрило во пешакот В.Д.(78), по што го напуштило местото на настанот.

В.Д. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Индиец се повредил на железничка кај Црвени Брегови кога тројца мигранти се обиделе да се качат во товарен воз

Поврзани вести

Поранешна полицајка од Минесота обвинета за ненамерно убиство за време на рутинско запирање на возило

Слободен печат

Приведено лице од Тетово, запленета дрога

Слободен печат

ВИДЕО | МВР трага по него: Таткото на тепаното дете во Кочани се заканува со оружје

Слободен печат

Приведен дилер од Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение против 11 лица за злоупотреби при издавањето пасоши

Слободен печат

Повреден рудар од Македонска Каменица

Остави Коментар