• фудбалски трансфери

Ралф Рангник е махер за откривање таленти, на листата на играчи кои ги купил за џабе се и Халанд и Мане

Ралф Рангник е наследникот на Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер јунајтед, а навивачите на „црвените ѓаволи“ имаат причини за задоволство од доаѓањето на Германецот кој во минатото се покажа како експерт за мали трансфери. Рангник ќе го предводи Јунајтед до крајот на оваа сезона по што ќе стане дел од управата на англискиот …

Ралф Рангник е махер за откривање таленти, на листата на играчи кои ги купил за џабе се и Халанд и Мане Read More »