• фудбалска репрезентација на унгарија

ВИДЕО: Храбрата Унгарија му зеде бод на светскиот шампион

Репрезентативците на Унгарија одиграа 1:1 во второто коло на Евро 2020 против фаворизираната Франција. Франција која е актуелен светски шампион, во натпреварот на исполнетата до последно место „Ференц Пушкаш“ Арена влегоа како апсолутни фаворити, но не успеаја да ја оправдаат оваа улога. И покрај ремито „триколорите“ со освоениот бод обезбедија пласман во осминафиналето, додека Унгарија …

ВИДЕО: Храбрата Унгарија му зеде бод на светскиот шампион Read More »