• фудбалска репрезентација на швајцарија

Шпанија преку пеналите до полуфиналето на Евро 2020

Репрезентација на Шпанија е првиот полуфиналист на Евро 2020 откако во четвртфиналето ја елиминира Швајцарија по подобро изведување на пенали откако во регуларниот дел и по продолженијата беше 1:1 (3:1 на пенали). Овој пат статусот на херој му припадна на голманот на Шпанија, Унаи Симон кој одбрани два пенали на Швајцарците. Сега фортуната не беше …

Шпанија преку пеналите до полуфиналето на Евро 2020 Read More »