• фудбалска репрезентација на косово

ВИДЕО: Хрватите ремизираа со Ерменија, Словачка со Бугарија

Репрезентацијата на Хрватска ремизираше на првиот контролен натпревар пред настапот на ЕП. „Коцкестите“ во Велика Горица одиграа само 1:1 против селекцијата на Ерменија која е добро познат ривал на Македонија. Хрватите поведоа преку Иван Перишиќ во 24 минута, но во второто полувреме, во 71 минута Ангуло Вбејмар и донесе реми на Ерменија. Нерешено одигра и …

ВИДЕО: Хрватите ремизираа со Ерменија, Словачка со Бугарија Read More »