13 C
Скопје

Tag : френсис тиафо

Останатo Спорт

Австралија опен: Ѓоковиќ се намачи, крај за Вавринка и Квитова!

Слободен печат
Првиот светски рекет имаше тежок меч во второто коло на тенискиот грен слем турнир во Мелбурн, во дури пет сета со 3:2 (6:3, 6:7, 7:6,...
Останатo Спорт

УС Опен: Медведев без милост за Тиафо, Азаренка во четвртфиналето

Слободен печат
Петтиот носител славеше со убедливи 6:4,6:1,6:0 за точно 100 минути игра. Медведев во првиот сет веднаш направи два брејка и дојде до предност од 5:2,...
Останатo Спорт

Забрането е ракувањето, еве како тенисерите се поздравуваат со судијата! (ВИДЕО)

Слободен печат
По подолг период поради Ковид-19, тенисот е повторно активен на терените ширум светот во машка и женска конкуренција. После голема борба во првото коло на...
Останатo Спорт

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат
Имено, веднаш откако Григор Димитров објави дека е позитивен на коронавирус беше прекинат турнирот во Задар, а подоцнежните тестирања покажаа дека позитивни на ковид-19 се...