• франческо бањаја

Хорхе Мартин ја има пол-позиција пред трката за Големата награда на Валенсија

Хорхе Мартин од „Прамак Дукати“ ја освои пол-позицијата пред Големата награда на Валенсија, Шпанија, во МотоГП категоријата на Светскиот шампионат во мотоциклизам. Претендентите за титулата Фабио Квартараро и Франческо Бањаја беа под голем притисок. Французинот го освои четвртото, а Италијанецот осмото место. Марк Маркез ќе стартува од втората позиција, Џек Милер ќе биде трет, а …

Хорхе Мартин ја има пол-позиција пред трката за Големата награда на Валенсија Read More »