12.8 C
Скопје

Tag : франческа

Жена Магазин Магазин слајдер Ретро

Последниот танц во Аушвиц: Франческа Ман извела стриптиз чекајќи во редот за гасната комора, ги завела чуварите, а потоа се случило невозможното!

Слободен печат
Франческа Ман беше популарна еврејска балерина за која пишува историјата… Балерината Франческа Ман била многу талентирана. Девојката блескала на сцената и сонувала да основа свое училиште за танцување. Кога нацистичките трупи ја окупирале Полска, Франческа завршила во Варшавскиот...
Спорт Фудбал

Мајката на фудбалерот на Рома е вистинска бомба (ФОТО)

Слободен печат
Младиот фудбалер Никола Заниоло е еден од најталентираните италијански фудбалери на денешницата, но уште еден член на семејството е омилен кај медиумите и на социјалните...
Еспресо Шоу биз

Без ДОЛНА ОБЛЕКА и со деколте до папок прошета по црвениот тепих: Кога се наведна да испрати бакнеж, ВЕНЕЦИЈА ЗАНЕМЕ (ФОТО)

Слободен печат
Големо внимание на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција привлече плус-сајз моделот Франческа Џулијани. Нејзиното бомбастично деколте ги разоружи сите. Во проѕирен, чипкаст фустан...