Том Брејди потпиша договор од 375 милиони долари

НФЛ легендата Том Брејди потпиша договор на 10 години вреден 375 милиони долари со „Фокс Спортс“. Славниот „квотербек“ кој имаше богата кариера како играч, ќе биде аналитичар на оваа американска телевизија, односно ќе биде најскапо платен аналитичар на светот. – Том не само што ќе ги покрива најголемите НФЛ натпревари заедно со Кевин Буркхард, туку …

Том Брејди потпиша договор од 375 милиони долари Read More »