Tag : фленсбург

Ракомет Спорт

ЛШ: Митревски блескаше за Порто, ладен туш за париските „милионери“!

Слободен печат
Денеска во рамките од второто коло во Лигата на шампионите составот на Порто ја забележа првата победа сезонава на домашен терен совладувајќи го Мешков Брест...
Ракомет Спорт

Тешка задача за Вардар во ЛШ: Црвено-црните ќе играат против „своите“ Гонзалез, Криштопанс, Карачиќ, Скубе, Душебајев…

Слободен печат
Новиот Вардар на есен ќе сврти нова страница во клупската историја, досегашниот сопственик Сергеј Самсоненко кој „донесе“ две титули си замина и на негово место...
Ракомет Спорт

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат
Германскиот тим пред дуелот со Унгарците имаше мини серија од две победи и вечерва потврдјиа дека се наоѓаат во одлична форма во пресрет на елиминациите...
MacedonianAlbanian