22 C
Скопје

Tag : фиверс

Ракомет Спорт

Убедлив пораз на Металург на гостувањето во Австрија

Слободен печат
Ракометарите на Металург се поразени на гостувањето кај Фиверс со 45:30 во рамки на натпревар во Лигата на Европа. Дилемите околу победникот беа решени уште...
Ракомет Спорт

Митиќ: Фиверс е добра шанса да ја оствариме првата победа во Лига Европа

Слободен печат
Металург продолжува со набиената агенда во Лигата на Европа и само еден ден по средбата со Чеховски Медведи, замина за Австрија, каде денеска има нов...
Ракомет Спорт

Димитриоски: Горд сум на играчите, си го одржаа ветувањето

Слободен печат
Ракометарите на Металург во третиот натпревар во Лигата на Европа го освоија првиот бод, вечерва одиграа 33:33 против Фиверс. Тренерот Оливер Димитриоски е задоволен од...
Ракомет Спорт

Металург го освои првиот бод во Лигата на Европа

Слободен печат
Ракометарите на Металург го одиграа најдобриот натпревар сезонава во Лигата на Европа, но не успеа дојдат до победата и одиграа 33:33 против Фиверс. Металурзите во...
Ракомет Спорт

Металург има пеколен распоред: Четири меча за осум дена!

Слободен печат
Ракометарите на Металург од Шпанија се вратија в четврток пред полноќ и го имаа само вчерашниот ден за одмор, пред претстојните предизвици во Лига Европа...