• филип лам

Лам: Катар не требаше да ја добие организацијата на СП

Поранешниот капитен на германската репрезентација и на Баерн Минхен, Филип Лам, смета дека доделувањето на Катар да го организира Светското првенство е голема грешка. Лам кој го крена шампионскио пехар во финалето на СП 2014 година, вели дека процесот на доделување на организацијата на Мундијалите треба да потранспарентен. – Мислам дека во иднина кога ќе …

Лам: Катар не требаше да ја добие организацијата на СП Read More »