23.8 C
Скопје

Tag : фалсификуван

Хроника

Приведен албански државјанин поради фалсификуван пасош

На граничниот премин Деве Баир вчера при пасошка контролла е констатирано дека државјанин на Република Албанија извршил хемиски и механички корекции на патната исправа, соопшти...