Tag : факундо кампацо

Кошарка Спорт

Кампацо за шест милиони долари во Денвер Нагетс!

Слободен печат
Аргентинецот во досегашниот дел од сезоната во Евролигата имаше просек од 9,3 поени, 2,5 скока и 6,7 асистенции по меч. Факундо Кампацо си оди од...
MacedonianAlbanian