• европско првенство 2024

Македонските ракометарки ќе бидат наградени со два милиони денари за пласманот на ЕП 2024

Раководството на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), денеска оствари средба со сениорките и со стручниот штаб на женскиот сениорски национален тим. Непосредно по враќањето на женската ракометна репрезентација од Баку, која во рамки на квалификацискиот циклус за пласман на ЕП, триумфирајќи над домаќините на теренот, извојува пласман на овогодинешното Европско првенство кое ќе се одржи …

Македонските ракометарки ќе бидат наградени со два милиони денари за пласманот на ЕП 2024 Read More »