• европско првенство 2022

Кипријановска: На ЕП имаме искусни ривали, зошто да не направиме некое изненадување

Македонската женска сениорска ракометна репрезентација годинава на Европското првенство 2022 ќе игра во групата „Ц“ заедно со Франција, Холандија и Романија. Македонија, Словенија и Црна Гора ќе бидат домаќини на следниот континентален собир кој ќе се одржи од 4 до 20 ноември 2022 година. Нашите ракометарки предводени од селекторот Љубомир Савевски пред одржувањето на жрепката …

Кипријановска: На ЕП имаме искусни ривали, зошто да не направиме некое изненадување Read More »