18 C
Скопје

Tag : европско првенство 2022

Ракомет Спорт

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат
Организаторите на Европското првенство во ракомет кое ќе се игра идната година, Унгарија и Австрија денеска и официјално ги пуштија во продажба влезниците. Македонската репрезентација...
Ракомет Спорт

Екс-Ју група за Македонија: Словенија, Црна Гора и светскиот шампион, предизвик за Лазаров и ракометарите

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија денеска ги доби противниците за претстојното Европско првенство кое во јануари идната година ќе се одржи во Унгарија и Словачка. Ракометарите...
Ракомет Спорт

Ракометарите денеска ќе ги дознаат противниците на ЕП 2022

Слободен печат
Денеска од 17.00 часот во Будимпешта ќе се одржи жрепката преку која ќе ги дознаеме групите за Европското првенство кое ќе се одржи од 13-30...
Ракомет Спорт

Миркуловски: Сигурно ќе бевме подобри доколку ни беа потребни бодови

Слободен печат
Репрезентацијата на Македонија триумфално го заврши одличниот квалификациски циклус за пласман на следното Европско првенство, откако во последниот натпревар од својата група ја совлада Швајцарија...
Ракомет Спорт

Жрепката на 6 мај, познати сите учесници на Европското првенство 2022

Слободен печат
Вечерва и официјално завршија квалификациите за пласман на следното Европско првенство од 13 до 20 јануари 2022 година кое ќе се одржи во Унгарија и...
Кошарка Спорт

Србија ќе го брани среброто на Европското првенство 2022

Слободен печат
Најдобрите српски кошаркари денеска со убедливата победа над Грузија со 92:66 во рамките од петтото коло од квалификациите и официјално обезбедија пласман на наредното Европското...
Ракомет Слајдер Спорт

Белгија се откажа, Србија е веќе на Европското првенство 2022!

Слободен печат
Репрезентацијата на Србија се пласираше на Европското првенство кое ќе се одржи во 2022 година во Унгарија и Словачка на три натпревари пред крајот на...
Кошарка Спорт

Хрватите и Босанците ја остварија целта, Србија со важна победа кон ЕП

Слободен печат
Репрезентацијата на Србија вечерва ја совлада Финска со 75:66 во рамките од четвртото коло во квалификациите за пласман на наредното Европско првенство во 2022 година....
Останатo Спорт

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат
Селекторот на македонската репрезентација за одбојкарки до 19 години, Ненад Михајловиќ, одбра 26 одбојкарки кои од утре до четврток ќе тренираат во Крушево, на првиот...