9.2 C
Скопје

Tag : еуростандард банка

Вести Економија

Реакција на соопштението на Здружението на штедачи на „Еуростандард банка”

Слободен печат
Откако утрово Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка ја обвини гувернерката Анита Ангеловска – Бежоска за инволвираност со пропаѓањето на банката, со реакција се...
Вести Економија

Оштетените штедачи од Еуростандард: „Пожарот“ што се случи во Еуростандард е илјада пати поголем од тој во Струмица

Слободен печат
Здружението на оштетените штедачи од Еуростандард банка повторно бара одговорност од државата за изгубените пари со пропаѓањето на банката. „Сопствениците на изгорениот дел од трговскиот...
Вести Македонија

Директорот на Финансова: Ќе докажеме каде завршија парите од „Еуростандард“ – Вмешани се над 140 фирми

Слободен печат
Директорот на Финансиската полиција Арафат Муареми вечерва изјави дека се на добар пат да докажат каде завршиле парите од „Еуростандард банка”. – На добар пат...
Вести Економија

Оштетените штедачи на „Еуростандард“: И после четири месеци никој не знае кој ги украде парите и дали некој ќе одговара за криминалот

Слободен печат
Оштетените штедачи на „Еуростандард банка“ обвинуваат дека нивниот случај се заташкува, што не е случај со други предмети, во случајов тие споредба прават со финансиските...
Вести Економија Слајдер

Оштетените штедачи на „Еуростандард“: Молчењето на гувернерката Бежоска

Слободен печат
Во своите јавни изјави, Народна банка потсетува дека е професионална, независна и транспарентна институција. Ниту е професионална, за независна незнаеме, а транспарентна не е воопшто....
Вести Економија Слајдер

Оштетените штедачи на Еуростандард банка: Својата последна и најголема надеж за правда ја полагаме во Уставниот суд

Слободен печат
Оштетените штедачи на Еуростандард банка соопштија дека последната надеж за правда ја гледаат во Уставниот суд на РСМ. „Веќе четири месеци од пропаѓањето на Еуростандард...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Штедачите на Еуростандард: Ќерката на сопственикот на пропаднатата банка ќе го оживува култниот „Кермес”, погодете со чии пари!

Слободен печат
Замислете една ваква приказна. Две странски фирми со непознати сопственици вложуваат повеќе милиони евра за да отворат банка во Македонија. Минималниот износ од 5 милиони...
Вести Економија

Оштетените штедачи на Еуростандард банка: Кој е се вклучен во организираниот криминал на Еуростандард банка?

Слободен печат
Оштетените штедачи на Еуростандард банка бараат да се пронајде вистината за пропаѓањето на банката и виновните да одговараат. „И после неколку денови од јавната надзорна...
Вести Македонија Слајдер

Надзорна расправа за утврдување на причините за стечајот на Еуростандард банка

Слободен печат
Комисијата за финансирање и буџет денеска ќе одржи надзорна расправа на тема: „Утврдување на причините и извршувањето на законите во постапката за доведување до стечај...
Вести Економија

Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка утре ќе одржи протест пред Собрание

Слободен печат
Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард Банка утре во 15 часот ќе одржат трет протест, овој пат пред Собранието каде во исто време ќе се одржува...