• ЕРТ

Грчката Влада размислува вакцинираните да добијат попуст во јавниот превоз во Атина

Можноста вакцинираните во Грција да добијат попуст на месечните билети за јавниот превоз, ја разгледува грчката Влада, откри министерот за инфраструктура и транспорт Костас Караманлис, во интервјуто за грчката телевизија „ЕРТ”, јави дописничката на МИА од Атина. Надлежниот министер рече дека тоа е во рамките на стратегијата за мотивирање и поттикнување на граѓаните да се …

Грчката Влада размислува вакцинираните да добијат попуст во јавниот превоз во Атина Read More »