Tag : ернесто валверде

Спорт Фудбал

Сетиен: Вчера шетав покрај кравите во селото, а денеска сум тренер на Барса!

Слободен печат
Новиот тренер на Барселона Кике Сетиен призна дека не очекуваше буквално „преку ноќ“ ќе седне на клупата на каталонскиот гигант. Тој во понеделникот беше именуван...
Спорт Фудбал

Валверде се прости од Барселона

Слободен печат
Шпанскиот шампион вчеравечер соопшти дека му врачи отказ на Ернесто Валверде и како негов наследник го назначи Кике Сетиен. Денеска Валверде со отворено писмо се...
Спорт Фудбал

Сетиен избран да го замени Валверде во Барселона!

Слободен печат
Во наредниот период ќе се дознаат и деталите околу договорот на Сетиен на клупата на Каталонците, но не се очекуваат никакви проблеми и агентот на...
Спорт Фудбал

Барселона го пикира Чави како наследник на Валверде на клупата

Слободен печат
Барселона веќе ги направи првите чекори во потрагата по наследникот на Ернесто Валверде. Според „Марка“, Валверде дефинитивно ја напушта клупата на Барселона само прашање е...
Спорт Фудбал

Валверде пред отказ, а Луис Суарез е во негова одбрана!

Слободен печат
Првиот човек на Барса, Бартомеу веќе одлучи кој е вистинскиот кандидат да го замени Ернесто Валверде како шеф на тимот. Претседателот на каталонскиот фудбалски гигант...
Спорт Фудбал

Валверде: Во Саудиска Арабија сме поради парите

Слободен печат
Барселона вечерва (20 ч.) во Џеда, Саудиска Арабија, игра против Атлетико Мадрид во рамките на полуфиналето на шпанскиот Суперкуп. Во првото полуфинале, Реал Мадрид вчера...
Спорт Фудбал

Бартомеу и Абидал имаат фаворит за нов тренер на Барса!

Слободен печат
Валверде минатото лето беше на голем „удар“ на критики после шокантната елиминација на Барса во полуфиналето на Лигата на шампионите од Ливерпул. Многумина тогаш беа...
Спорт Фудбал

Валверде не го сакал Де Јонг во Барселона

Слободен печат
Холандски „Телеграф” објави информација дека тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, бил против ангажирањето на младиот фудбалер Френки Де Јонг кој во минатата сезона играше одлично...
Спорт Фудбал

Некоја чудна математика: Валверде пред Клоп, Гвардиола..(ФОТО)

Слободен печат
Според статистиката на порталот „Clubworldranking.com“, Ернесто Валверде има 16.115 илјади бодови, а зад него е Јирген Клоп со 14.434 бодови. Тешко е да се објасни...
Спорт Фудбал

Составот на Барса за „Ел Класико“, Валверде со една дилема!

Слободен печат
Како што пренесува каталонскиот „Спорт“ тренерот на Барса, Ернесто Валверде има само една дилема околу стартниот состав кој ќе истрча од првата минута во шпанското...