18 C
Скопје

Tag : енди шмид

Ракомет Спорт

Шмид: Ќе ја победиме Македонија ако ја повториме играта од дуелот со Данска

Слободен печат
Утрешниот натпревар во квалификациите за ЕП 2022 година помеѓу Македонија и Швајцарија ќе биде клучен за гостите во обезбедување на пласман на континенталниот собир. Македонската...
Ракомет Спорт

Миркуловски: Доколку ги спречиме Шмид и Рубин, ќе се радуваме во недела!

Слободен печат
Филип Миркуловски кој се врати во репрезентацијата, но и воедно како помошник на Кирил Лазаров во стручниот штаб, се надева дека победнички ќе се заврши...