24.8 C
Скопје

Tag : Енди Мареј

Останатo Спорт

АТП Мастерс: Победнички старт на Ѓоковиќ, шокантна елиминација на Тим

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ имаше многу проблеми против Рикардас Беранкис, но на крајот сепак славеше со 7:6,6:4 на Мастерс Синсинати. Ова беше прв натпревар за Ѓоковиќ по...
Останатo Спорт

Забрането е ракувањето, еве како тенисерите се поздравуваат со судијата! (ВИДЕО)

Слободен печат
По подолг период поради Ковид-19, тенисот е повторно активен на терените ширум светот во машка и женска конкуренција. После голема борба во првото коло на...
Останатo Спорт

Мареј е вистински Шкот – циција: Заработи повеќе од 60 милиони долари, а скапо му е да изнајми куќа

Слободен печат
Енди Мареј кој е роден во Шкотска ќе биде дел од првите два големи турнири по рестартот на тениската сезона, Мастерс Синсинати и УС Опен,...
Останатo Спорт

Мареј бара жестоки казни за „корона престапниците“

Слободен печат
Тениската сезона наскоро ќе започне, а прв од големите тениски турнири кои се враќаат на големата сцена е УС Опен кој треба да започне на...
Останатo Спорт

Ќе има многу изненадувања на УС Опен

Слободен печат
Според Мареј, кој во 2012 година триумфира во грен слемот во Њујорк, недостатокот на тренинг но и на натпревари сериозно ќе се одрази на резултатите...
Останатo Спорт

Не стивнуваат критиките за Ѓоковиќ: Тоа беше хорор-шоу

Слободен печат
Нападите и критиките кон Новак Ѓоковиќ доаѓаат од сите страни, и од медиумите но и од неговите колеги, тие се шокирани од сцените од турнирите...
Останатo Спорт

АТП тврди дека ќе ве насмее: Ги имитираше Ѓоковиќ, Мареј, Федерер..! (ВИДЕО)

Слободен печат
Шпанецот Андрес Караско со играње на тенис успеа да заработи 200 долари, но во меѓувреме започна да се занимава со имитации во карантин поради коронавирусот....
Останатo Спорт

Урнебес во живо на Инстаграм: Рафа ја загуби врската со Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат
Рафаел Надал одлучи да се вклучи на социјалните мрежи и во живо да зборува со состојбата во тенисот, за пандмеијата на коронавирусот и други теми,...
Останатo Спорт

Што се случува со Кирјос во последно време, го пофали Новак

Слободен печат
Ник Кирјос е познат по своето контроверзно однесување на тениските терени но и надвор од него кога често ги провоцира двајцата најдобри тенисери на денешницата,...
Останатo Спорт

„ШТО ИМА ВО КУТИЈАТА“: Не му беше пријатно на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Моментно Новак Ѓоковиќ е во Париз (Франција), подготвувајќи се за мечот од четвртфиналето против грчкиот претставник Циципас. Српскиот тениски ас учествуваше во една интересна игра,...