18.8 C
Скопје

Tag : ел чапо

Вести Свет Слајдер

Сопругата на наркобосот Ел Чапо се изјасни за виновна за трговија со дрога

Слободен печат
Сопругата на озлогласениот мексикански нарко-бос Хоакин Ел Чапо Гузман се изјасни за виновна по голем број обвиненија, вклучително и за трговија со дрога. Триесет и...
Вести Некатегоризирано Свет Слајдер

Во текот на предизборната кампања во Мексико убиени над 80 политичари, од кои 32 беа кандидати

Слободен печат
Најмалку 80 политичари се убиени за време на изборната кампања во Мексико, од кои 32 беа кандидати за некоја функција, а притоа биле регистрирани вкупно...
Вести Свет

Ел Чапо командува и од затвор, убиен началник на полицијата на државата Синалоа

Слободен печат
Непознати напаѓачи го убиле началникот на полицијата на мексиканската држава Синалоа, Хоел Ернест Сото, пренесуваат мексиканските медиуми. Сото е убиен по серијата апсења на атентатори...
Вести Свет

Нови детали од апсењето на сопругата на Ел Чапо: Дали поранешната мисица намерно се предаде?

Слободен печат
Сопругата на познатиот нарко-бос Ел Чапо, која во понеделникот беше уапсена во САД, наводно намерно се предала со цел да го „сруши“ картелот Синаола, јавуваат...
Вести Свет Слајдер

Уапсена сопругата на Ел Чапо заради трговија со дрога

Слободен печат
Сопругата на Хоакин Гузман Лоер -Ел Чапо, водачот на мексиканскиот нарко-картел од Синалоа, е уапсена синоќа во американската сојузна држава Вирџинија под обвинение за трговија...
Вести Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО I Убиен е поранешен мексикански гувернер: Напаѓачот го застрелал од грб во тоалет во ресторан

Илинка Иљоска
Поранешниот гувернер на мексиканската држава Халиско, кој беше убиен во петокот наутро, беше ликвидиран во бањата на ресторан на плажата на одморалиштето Порто Валијарте, пренесуваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мексиканската актерка го обвинува Шон Пен: Ме искористи како мамка, а потоа не ме заштити

Слободен печат
Актерката Кејт Дел Кастиљо откри дека страда од анксиозност и спие со пиштол под перница откако била испитувана од мексиканската влада, во врска со интервјуто...
Вести Свет

Се омажи ќерката на Ел Чапо: Меѓу гостите и членови на картелот Синалоа

Слободен печат
Ел Чапо, осудениот наркобос на картелот Синалоа, не ја однесе својата ќерка до олтарот за да ја предаде на својот иден сопруг, бидејќи служи доживотна...
Вести Свет

Уапсен министерот на Ел Чапо: Одговорниот за јавната безбедност во Мексико овозможувал непречен транспорт на кокаин во САД

Слободен печат
Хенаро Гарсија Луна, мексиканскиот министер за јавна безбедност од 2006 до 2012 година, обвинет е во Њујорк за примање на повеќе долари мито од наркокартелот...
Вести Свет

Убиен полицаец во Мексико кој учествувал во апсењето на синот на Ел Чапо, напаѓачите испукале 150 куршуми

Слободен печат
Полициски службеник во Мексико, вклучен во апсењето на синот на накобосот Хоакин „Ел Чапо” Гузман е убиен на паркингот. Убиството го снимиле камери во средата...