Tag : ел чапо

Вести Свет

Се омажи ќерката на Ел Чапо: Меѓу гостите и членови на картелот Синалоа

Слободен печат
Ел Чапо, осудениот наркобос на картелот Синалоа, не ја однесе својата ќерка до олтарот за да ја предаде на својот иден сопруг, бидејќи служи доживотна...
Вести Свет

Уапсен министерот на Ел Чапо: Одговорниот за јавната безбедност во Мексико овозможувал непречен транспорт на кокаин во САД

Слободен печат
Хенаро Гарсија Луна, мексиканскиот министер за јавна безбедност од 2006 до 2012 година, обвинет е во Њујорк за примање на повеќе долари мито од наркокартелот...
Вести Свет

Убиен полицаец во Мексико кој учествувал во апсењето на синот на Ел Чапо, напаѓачите испукале 150 куршуми

Слободен печат
Полициски службеник во Мексико, вклучен во апсењето на синот на накобосот Хоакин „Ел Чапо” Гузман е убиен на паркингот. Убиството го снимиле камери во средата...
Вести Свет

Неуспешна операција: Синот на Ел Чапо на колена пред полицијата, но сепак е ослободен! (ВИДЕО)

Слободен печат
Мексиканските безбедносни сили во Куликан го уапсија синот на Хоакин Ел Чапо Гузман пред неговата куќа, но беа принудени да го ослободат, бидејќи неговите луѓе...
Вести Свет

Мексико не се откажува од апсењето на синот на Ел Чапо

Слободен печат
Претседателот на Мексико денеска соопшти дека неговата Влада не се откажува од апсењето на синот на познатиот наркобос Хоакин „Ел Чапо” Гузман кога ќе се...
Вести Ви Препорачуваме Свет

НОВА ПОТВРДА ЗА МОЌТА НА КАРТЕЛОТ СИНАЛОА: Синот на Ел Чапо пуштен од притвор за мир на улиците

Слободен печат
По избивањето на судирите меѓу безбедносните сили и прпадниците на моќниот наркокартел Синалоа во мексиканскиот град Кулиакан по апсењето на Овидио Гузман, синот на уапсениот...
Вести Свет

ХАОС ВО МЕКСИКО: Жестоки престрелки откако полицијата случајно го лоцираше синот на Ел Чапо

Слободен печат
Жестоки престрелки и размена на оган се забележани во северниот дел на Мексико меѓу безбедносните сили и озлогласениот картел Синалоа, чиј прв човек беше Хоакин...
Вести Свет

УШТЕ ЕДЕН ДОКАЗ ЗА МОЌТА НА ЕЛ ЧАПО: Лично му дал милион долари на братот на претседателот на Хондурас

Слободен печат
Мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, на братот на претседателот на Хондурас му дал милион долари мито, пари наменети за првиот човек на...
Вести Свет

ТЕСТАМЕНТОТ НА ЕЛ ЧАПО: Нарко босот има шокантно барање кое нема да им се допаѓа на Американците! (ВИДЕО)

Слободен печат
САД ќе го пронајде богатството на Ел Чапо кое се проценува на 12 милијарди долари и нема да ја исполни последната желба на мексиканскиот нарко-бос,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ОВА СЕ ЖЕНИТЕ НА ЕЛ ЧАПО: Едната ја киднапирал, другата ја убиле, а сегашната ја изневерувал додека била трудна (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во Мексико постои непишано правило дека што поатрактивна е сопругата на мафијашот, така е тој посилен во хиерархијата. Затоа и често се зборува дека изборите...