20 C
Скопје

Tag : ектор белерин

Спорт Фудбал

Лапорта ги откри картите: Доколку повторно стане претседател, Барселона ќе биде непобедлива

Слободен печат
Претседателските избори во Барселона за наследник на Жосеп Марија Бартомеу ќе се одржат на 24. јануари, а еден од главните фаворите покрај Виктор Фонт е...
Спорт Фудбал

Екологистот Белерин за секоја победа на Арсенал ќе засади по 3.000 дрва

Слободен печат
Дефанзивецот на „топчиите“, Ектор Белерин кој е познат како голем љубител на природата и животните ја користи секоја можност да укаже на еколошките проблеми. Тој...