• џорџа мелони

Мелони која не секогаш го разбира папата Франциск, денеска на прва средба со него

Италијанската премиерка Џорџа Мелони, чие мото во кампањата со која дојде на власт беше „Бог, семејство, татковина”, денеска првпат официјално го посети поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск. Мелони на тој начин го исполни своето ветување дека подобро ќе го запознае папата, кој е роден во Аргентина. Таа приватно разговараше со папата Франциск околу половина …

Мелони која не секогаш го разбира папата Франциск, денеска на прва средба со него Read More »