16.8 C
Скопје

Tag : Двор

Ви Препорачуваме Жена Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

ГАЛЕРИЈА | Неодолива градина во центарот на Струмица: Цвеќињата се како луѓето, се чувствува кога се среќни, а кога тажни

Јасмина Кантарџиева Димков
Семејната градина на Кристина Трендова се наоѓа во центарот на Струмица, веднаш зад црквата „Свети Димитрие и Григорие“. Стара е над педесет години и доживела...
Вести Регион

Злочин во Панчево: Мајка и син убиле познаничка, па ја закопале во дворот на нивната куќа

Горан Наумовски
Припадници на Министерството за внатрешни работи во Панчево го расветлија убиството на 53-годишна романска државјанка и ги уапсија Б.B. (68) и нејзиниот син Б.М. (46)...
Хроника

Скопјанец починал во село Катланово

Горан Наумовски
Во полициско одделение Петровец, од Итна медицинска помош вчера е пријавено дека во двор од куќа, на место викано „Тотинци” во село Катланово, бил пронајден...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Рената го има најубавиот поглед на Тиквешко Езеро и тоа право од нејзиниот преубав двор

Ј.К.Д
Рената Јорданова има привилегија да ужива во еден прекрасен двор и тоа распослан непосредно пред Тиквешкото Езеро. Каков поглед! Какво спокојство и уживање. -Викендицата и...
Жена Магазин Магазин слајдер

Струмичанката Катица има еден од најубавите дворови во германскиот град Крефелд

Ј.К.Д
46-годишната Катица Атанасова пред четири години го напуштила строгиот центар на Струмица кадешто израснала и живеела, и се преселила во Германија, во градот Крефелд. Куќата...
Магазин Магазин слајдер Семејство

1 чаша шеќер за совршено зелена градина: Погледнете зошто сите го применуваат овој трик во месец април!

Слободен печат
Со помош на овој мал трик вашето дворче и тревникот ќе изгледаат подобро од било кога… Доколку сте пробале се, но вашиот тревник се уште...
Хроника

Maлолетник нападнал и ограбил жена во нејзиниот двор

Малолетник нападнал 83-годишна кавадарчанка и и одзел пари, за ова денеска информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Вчера во ОВР Кавадарци, С.П.(83) пријавила дека...
Вести Македонија Слајдер

Дворот на СВР Тетово како автоплац: Модели на Порше, БМВ и Мерцедес меѓу 40-те автомобили што времено се одземени за истечена регистрација

Слободен печат
Во дворот на полициската станица за безбедност во патниот сообраќај во Тетово се чуваат околу 40 возила кои сообраќајните полицајци ги одзеле на определен временски...
Регион

Трагедија во Херцег Нови: Пронајдено тело во двор, полицијата истражува убиство и самоубиство

Полицијата во Херцег Нови денес околу 10.50 часот била известена дека минувачи во семеен двор го нашле безживотното тело на Миливој Ѓурашевиќ (63). Полицијата се...
Вести Регион Слајдер

Пијан завршил во училиштен двор во Крапина: Возел без дозвола и со 2,34 промили алкохол во крвта

Слободен печат
Триесетидвегодишен маж во алкохолизирана состојба денеска со автомобил влета во двор на основно училиште во Крапина, но, за среќа, никој не е повреден, пишува индекс.хр....