• Двор

Кумановци одржале прослава во двор и упатувале закани кон полициските службеници

Двајца кумановци на возраст од 32 и 46 години добија кривични пријави поради забава во двор. –СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.П.(32) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ и против З.Г.(46) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично …

Кумановци одржале прослава во двор и упатувале закани кон полициските службеници Read More »