16.8 C
Скопје

Tag : душко

Вести Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролот на Владата, Душко Арсовски

Слободен печат
Во моментов се одржува прес-конференција на портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Душко Арсовски....
Еспресо Магазин Магазин слајдер

По вестите дека се разведува од Душко Тошиќ, се огласи и Карлеуша… (ФОТО)

Слободен печат
Во некои медиуми се појави информација дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ наводно се на прагот на развод. Всушност, шпекулациите за ова започнаа со приказната...
Еспресо Шоу биз

Јелена Карлеуша: На Душко му дадов безброј нови шанси

Слободен печат
Јелена Карлеуша тврди дека е попопустлива кон сопругот Душко Тошиќ отколку тој кон неа. Во нивниот брак постојат проблеми, но тврди дека досега успешно ги...
Еспресо Шоу биз

Карлеуша и Душко го ОДВРЗАА ЌЕСЕТО за наследничките: Еве колку плаќаат за школување на ќерките

Слободен печат
Нивната постара ќерка тргна во петто одделение, а помладата во четврто во едно приватно училиште во Белград, каде што една година чини 7.000 евра. Јелена...
Еспресо Шоу биз

Саша и Душко на море: Кој има поубави купаќи?

Слободен печат
Директорот на „Гранд“ продукција Саша Поповиќ овие денови со семејството престојува во Опатија, како и секое лето, каде ги полни батериите пред новата сезона од...
Еспресо Шоу биз

ОЧИГЛЕДНО Ѝ ПРОСТИ: Еве што и купи Душко на Карлеуша за роденден

Слободен печат
Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска полни 41 година, а според српските медиуми нејзиниот сопруг има доста скап подарок за неа. Јелена последната година помина низ...
Еспресо Шоу биз

Карлеуша со ОВИЕ ФОТОГРАФИИ докажа дека меѓу неа и Душко СЕ Е ВО РЕД! (ФОТО)

Слободен печат
Јелена Карлеуша на социјалните мрежи го покажува идеалното семејство преку споделување на фотографии, иако се шпекулира дека се разведува. Пејачката на Инстаграм објави фотографии од...
Еспресо Шоу биз

Душко Тошиќ веќе не ја следи Карлеуша на Инстаграм: Објави фотографија со друга жена

Слободен печат
Душко Тошиќ веќе не ја следи Јелена Карлеуша на Инстаграм, тој ја следи само нејзината покојна мајка, Дивна Карлеуша, на која често и коментираше и...