Tag : духови

Забава Магазин

НОВОГОДИШНИ ОБИЧАИ И ВЕРУВАЊА: Еве како да ја дочекате Новата година и да ги избркате злите духови!

Слободен печат
Во народот длабоко е всадено верувањето дека однесувањето на последниот ден од старата година и првиот ден од новата година одредува каква ќе ви биде...
Магазин

ГИ ФОТОГРАФИРАЛА ДЕЦАТА, А КОГА ЈА ВИДЕЛА СЛИКАТА СЕ СКАМЕНИЛА: Нејзиниот најголем кошмар станал РЕАЛНОСТ

Слободен печат
Иако е уверена, дека во моментот на фотографирање на своето семејство, на тоа место немало никој друг, на фотографијата зад нејзиниот син се гледа лице...
Забава Магазин

КУЌА НА ДУХОВИ: Сите нејзини сопственици умреле на мистериозен начин

Слободен печат
На еден и пол километар од Ловран во Хрватска, стои куќа како светилник на каменото плато, а над неа се протега неколку стотини метри висок...
Забава Магазин

НАЈМОРНИЧАВИ сајтови на Интернет: Може да се изнајми убиец за 20.000 евра!

Слободен печат
Нормален човек не би ни помислил дека вакво нешто може да се најде на Интернет и дека постојат сајтови специјализирани за вакви работи. Изнајмување на...