• државно

Кривична за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Дебарското одделение за внатрешни работи поднесе кривична пријава против дебранец кој узурпирал земјиште во државна сопственост покрај брегот на Дебарско Езеро и бесправно градел. -Кривична пријава е поднесена против Б.П.(68) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење” и „узурпација на недвижности”. Тој во текот на 2020 година, кај месноста …

Кривична за дебранец кој узурпирал државно земјиште Read More »