Tag : домашните

Магазин Магазин слајдер Храна

ЛЕСЕН, СОЧЕН И ОСВЕЖУВАЧКИ: Мраморен колач со богат фил од ЈАГОДИ

Слободен печат
Овој колач е лесен, сочен и освежувачки, а покрај тоа се подготвува многу брзо и лесно, пробајте и уживајте во вкусот…   Состојки: 200 грама...
Магазин Магазин слајдер Храна

Израдувајте ги домашните – Сочни ролни со цимет и мелени ораси

Слободен печат
Вакви ролни со цимет и ораси немате пробано. Треба време да се направат, но вредат. Вкусот е незаменлив. Еве како можете да ги направите овие...
Вести Македонија Слајдер

Домашните телевизии остануваат на операторите, одлуката за прекин на реемитување е одложена

МИА Агенција
Стапувањето во сила на одлуката на Здружението на информатичко-комуникациските технологии за прекин на реемитување на сите домашни и странски ТВ канали на 2 март на...
Магазин Семејство

РОДИТЕЛИ еве како да му ПОМОГНЕТЕ НА ВАШЕТО ДЕТЕ со домашните задачи

Слободен печат
Домашната работа е важен дел од образованието, но не само тоа. Ако детето од мало се научи правилно и навреме да си ги завршува задачите...
Еспресо Храна

Домашните се повкусни: Направете си вкусни наполитанки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Култните наполитанки се десерт од нашето детство, кои беа задолжителни во секој дом. Сигурно ги паметите домашните наполитанки на вашите мајки и баби, кои никако...