10.8 C
Скопје

Tag : доли партон

Магазин Магазин слајдер Сцена

Роберто Кавали по вакцинацијата: Колку повеќе сме вакцинирани, толку сме побезбедни за себе и за оние што не сакаат

Слободен печат
Италијанскиот дизајнер Роберто Кавали (80) пред еден месец се вакцинирал против коронавирусот, па како и многу познати личности, се пофалил на социјалните мрежи.   View...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Доли Партон ја прими вакцината против коронавирусот: Доли доби доза од сопствениот лек

Слободен Печат
Музичката кантри ѕвезда Доли Партон ја прими вакцината против коронавирусот. 75-годишната пејачка се пофали со веста на социјалните мрежи. „Доли доби доза од сопствениот лек“,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Доли Партон не сака да постават нејзина статуа пред зградата на парламентот во Тенеси

Слободен Печат
Американската кантри пејачка и актерка Доли Партон побара од државата Тенеси да ги запре плановите за поставување на нејзина статуа пред парламентот. Илјадници луѓе го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Доли Партон тајно снимила песна: Нема да ја слушнеме до 2045 година!

Слободен печат
Доли Партон, легендата на кантри музиката, во тајност снимила песна која е запечатена во „временска капсула“, односно дрвена кутија која е заклучена на имотот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Доли Партон донираше еден милион американски долари за реализација на вакцината за ковид-19

Слободен Печат
Во април Доли Паттон изјави дека ќе донира еден милион американски долари на Универзитетот Вандербилт за истражување на лек за коронавирус. Повеќе од седум месеци...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сите се прашуваат дали тој воопшто постои – Доли Партон е во брак 54 години, а никогаш досега не го покажала својот сопруг

Слободен печат
Кантри пејачката ги откри своите причини зошто го чува својот сопруг далеку од очите на јавноста… Американската кантри пејачка Доли Партон (74) е во 54-годишен...