Tag : доење

Вести Македонија

Дали жените со Ковид-19 може да дојат?

Слободен печат
Досега вирусот не е најден во примероци на амнионска течност или мајчино млеко. Жените со COVID-19 можат да дојат ако сакаат, напиша министерот за здравство,...
Жена Магазин

Своето дете го нарекувала тумор и одбивала да го дои: Што се случило со синот на Брижит Бардо?

Слободен печат
Штом 25-годишната глумица Брижит Бардо, дознала дека е бремена, веднаш се обидела да најде доктор кој ќе го изврши абортусот. Но, во Франција таквите операции...
Еспресо Шоу биз

Старлетата Амбер Роуз објави видео како го дои бебето (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот модел и старлета Амбер Роуз ги изненади своите 20 милиони фанови на Инстаграм со неколку видеата на кои покажува како го дои своето синче....
Еспресо Шоу биз

Коментарите се брутални: Српската пејачка дигна невидена бура на Инстаграм со фотографијата на која ДОИ ВОЗРАСЕН МАЖ (ФОТО)

Слободен печат
Српската раперка САЈСИ МЦ подигна прашина со контроверзната објава на Инстаграм, со која всушност искажала воодушевување со ликот и делото на уметницата Марина Абрамовиќ и...
Вести Македонија

Светска недела на доење: Доењето најздрава исхрана за бебето

Слободен печат
Доењето е најдобар начин да се обезбедат хранливи материи кои му се потребни на детето кога ќе се роди. Мајчиното млеко е неопходно за правилен...