Tag : доење

Вести Свет Слајдер

СЗО вели дека мајките заразени со ковид-19 треба да ги дојат своите бебиња (ВИДЕО)

Слободен печат
Светската здравствена организација вчерашната прес-конференција ја посвети на мајчинството, на децата, на доењето, Мајките треба да ги дојат своите бебиња дури и ако се потврди...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Манекенката Катарина Ивановска: Доењето е незаменливо! (ФОТО)

Слободен Печат
По повод денот на мајките, 10 мај, нашиот топ-модел Катарина Ивановска објави неколку слики на Инстаграм како ја дои својата ќерка Кира. Доењето во јавност...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мила Јововиќ сподели прекрасен момент со 4-месечната ќерка: Благодарна сум за овие моменти со мојата ќерка! (ФОТО)

Слободен Печат
Американската актерка со српско потекло, Мила Јововиќ (45), се породи на 2 февруари 2020 година на 45-годишна возраст и на светот донесе девојче. Прекрасната мила...
Жена Здравје Магазин

Јасна Апостолски – Николов: И мајката позитивна на коронавирусот може да го дои своето бебе

Јасмина Кантарџиева Димков
На актуелните прашања кои ги мачи трудниците, но и мајките доилки, во периодот на коронавирусот, добиваме одговори од Јасна Апостолски – Николов, дипломирана медицинска сестра,...
Вести Македонија

Дали жените со Ковид-19 може да дојат?

Слободен печат
Досега вирусот не е најден во примероци на амнионска течност или мајчино млеко. Жените со COVID-19 можат да дојат ако сакаат, напиша министерот за здравство,...
Жена Магазин

Своето дете го нарекувала тумор и одбивала да го дои: Што се случило со синот на Брижит Бардо?

Слободен печат
Штом 25-годишната глумица Брижит Бардо, дознала дека е бремена, веднаш се обидела да најде доктор кој ќе го изврши абортусот. Но, во Франција таквите операции...
Еспресо Шоу биз

Старлетата Амбер Роуз објави видео како го дои бебето (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот модел и старлета Амбер Роуз ги изненади своите 20 милиони фанови на Инстаграм со неколку видеата на кои покажува како го дои своето синче....
Еспресо Шоу биз

Коментарите се брутални: Српската пејачка дигна невидена бура на Инстаграм со фотографијата на која ДОИ ВОЗРАСЕН МАЖ (ФОТО)

Слободен печат
Српската раперка САЈСИ МЦ подигна прашина со контроверзната објава на Инстаграм, со која всушност искажала воодушевување со ликот и делото на уметницата Марина Абрамовиќ и...
Вести Македонија

Светска недела на доење: Доењето најздрава исхрана за бебето

Слободен печат
Доењето е најдобар начин да се обезбедат хранливи материи кои му се потребни на детето кога ќе се роди. Мајчиното млеко е неопходно за правилен...