Tag : динамо москва

Спорт Фудбал

Редовен учесник во групите на ЛШ и ЛЕ со интерес за Ристовски

Слободен печат
Како што информира португалската „А Бола“, македонскиот одбранбен репрезентативец има уште една понуда од Русија. Овие денови се шпекулира дека Динамо Москва покажува интерес за...
Спорт Фудбал

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат
Италијанскиот гигант Милан успешно ги започна квалификациите за Лигата на Европа со победа во Ирска над Шамрок од 2:0. „Росонерите“ поведоа во 23. минута преку...