7 C
Скопје

Tag : диего шварцман

Останатo Спорт

ВИДЕО: Зверев подобар од Шварцман, за полуфинале против Ѓоковиќ!

Слободен печат
Германскиот тенисер Александар Зверев го совлада Аргентинецот Диего Шварцман во второто коло од „А“ групата на АТП финалето во Лондон со 2:1 во сетови. Седмиот...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ како „брз воз“ против Шварцман!

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер денеска успешно го започна настапот на Завршниот турнир во Лондон, Велика Британија. Новак Ѓоковиќ во рамките од групата „Токио 1970“ многу брзо...
Останатo Спорт

Шварцман ќе биде првиот противник на Ѓоковиќ на завршниот Мастерс

Слободен печат
Дуелот помеѓу Ѓоковиќ и Шварцман ќе се игра во понеделник од 15 часот. Во последните пет дуели на овие двајца тенисери, сите завршија со победа...
Останатo Спорт

Шварцман пред завршниот турнир: Може со Надал, само не против Ѓоковиќ!

Слободен печат
Диего Шварцман има желба да игра во финалето на Завршниот мастерс турнир во Лондон кој ќе се одржи во периодот од 15-22 ноември 2020 година....
Останатo Слајдер Спорт

Ѓоковиќ и Надал за титулата на „Ролан Гарос“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот тенисер во светот успеа после скоро четири часа игра да го елиминира петтиот носител на „Ролан Гарос“, Стефанос Циципас. Новак Ѓоковиќ ги освои првите...
Останатo Спорт

„Кралот на земјата“ Надал е првиот финалист во Париз

Слободен печат
Вториот тенисер на светот се пласираше во финалето на грен слем турнирот „Ролан Гарос“, со сигурна победа над Диего Шварцман. Аргентинецот не успеа да ја...
Останатo Спорт

„Ролан Гарос“: Надал за финале против Шварцман! (ВИДЕО)

Слободен печат
Досегашното најголемо изненадување на грен слем турнирот во Париз, Јаник Синер го заврши настапот откако беше елиминиран од вториот носител Рафаел Надал. Шпанскиот тениски ас...
Останатo Спорт

„Ролан Гарос“: Шварцман славеше во маратонскиот меч против Тим! (ВИДЕО)

Слободен печат
Диего Шварцман е првиот полуфиналист во машка конкуренција на грен слем турнирот во Париз откако во пет сета го елиминираше еден од најголемите фаворити за...
Останатo Спорт

Гастон беше „тврд орев“ за Тим, во четвртфиналето и Шварцман!

Слободен печат
Се комплетираше и втората четвртфинална двојка на грен слем турнирот во Париз, Диего Шварцман ќе ги одмери силите против Доминик Тим. Аргентинецот Шварцман ја оправда...
Останатo Спорт

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат
Аргентинскиот тенисер Диего Шварцман на стартот од Ролан Гарос ја потврди одличната форма која му донесе финале на Мастерсот во Рим. Шварцман во првото коло...