Tag : Деве Баир

Хроника

Повредена е девојка во сообраќајка на патот Крива Паланка-Деве Баир

Дваесет и тригодишна девојка од Крива Паланка се здобила со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 16 часот на патот Крива...
Вести Македонија

Над 200 патници од полноќ влегле во државава од Деве Баир

Слободен печат
Фреквенцијата на патници кои влегуваат во државата преку граничниот премин со Република Бугарија кај Крива Паланка, Деве Баир, не е значително зголемена споредено со претходните...
Вести Македонија

Четириесет лица кои влегле преку Деве Баир однесени во карантин

слободен печат
На граничниот премин Деве Баир кај Крива Паланка во изминатото деноноќие во државата влегле четириесет лица кои се однесени во државен карантин, информираат од Полициската станица...
Хроника

Хрватски возач уапсен на Деве Баир, пробал да ја помине границата со српски документи

Слободен печат
На Граничниот премин „Деве Баир“, вчера во 13 часот, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, од слобода бил лишен...
Хроника

Данец е уапсен на „Деве Баир“

На граничниот премин „Деве Баир“ вчера попладне бил уапсен 22-годишник од Данска. Тој е уапсен под сомнение за сторено кривично дело фалсификување на исправа. Откако...
Вести Хроника

На „Деве Баир“ уапсен камионџија од Турција

Утринава на граничниот премин „Деве Баир“, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело фалсификување на „зелен картон“ а уапсен С.Ј. (56) од Република...
Вести Економија

Започнува изградба на трета лента на патниот правец Крива Паланка до Деве Баир

Слободен печат
– За десетина започнуваме со изградба на трета лента од Крива Паланка до граничниот премин Деве Баир, со што ќе го олесниме сообраќајот до овој...
Вести Хроника

Сакал да се „прошверцува“ со лажен зелен картон

Синоќа на граничниот премин „Деве Баир“ за влез во Македонија, пристигнал турскиот државјанин Е.Б.(56), кој управувал камион „рено“. Но, при проверка на неговата зелена карта...
Хроника

Бугарин сакал да влезе во земјава со фалсификуван Зелен картон

Вчера утро на граничниот премин „Деве Баир“, при контрола на документи, бугарскиот државјанин И.Б.Т.(48) кој управувал камион „МАН“ со бугарски национални ознаки приложил меѓународната зелена...
Хроника

Скопјанец загина во сообраќајка кај Крива Паланка

Горан Наумовски
Во тешката сообраќајна несреќа која се случи вчера на магистралниот пат А2, Куманово- Крива Паланка кон граничен премин Деве Баир, почина шеесет и петгодишниот С.С....